Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turolawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turolawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir rolaf ik loon rolaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ro.la.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se fausser, devenir faux

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ROLA

Zaeya (radical)

TUROLAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turolawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

turolawel

3-eaf ilkom T-

(in)

turolawer

1-eaf ilkom K-

(min)

turolawet

2-eaf ilkom K-

(win)

turolawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turolawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

turolawev

Tegisa trenda

turolawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turolaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

turolaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

turolaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

turolaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

turolaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turolaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

turolaweyev

Tegisa- trenda

turolaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turolaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

turolawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

turolaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

turolawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

turolawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

turolaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

turolawetev

Tegisa trenda

turolawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turoláturontá

rolúrolá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code turolaw_e (generated for current page)