Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusfiá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusfiá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va sfiuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir sfiaf ik loon sfiaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.s.fi.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : opacifier, rendre opaque

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SFIA

Zaeya (radical)

TUSFIA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusfiá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusfial

3-eaf ilkom T-

(in)

tusfiar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusfiat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusfiac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusfiad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusfiav

Tegisa trenda

tusfias

Levgasa trenda

tusfian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusfiayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusfiayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusfiayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusfiayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusfiayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusfiayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusfiayav

Tegisa- trenda

tusfiayas

Levgasa trenda

tusfiayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusfiatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusfiatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tusfiatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tusfiatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tusfiatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusfiatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusfiatav

Tegisa trenda

tusfiatas

Levgasa trenda

tusfiatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuseylátusfiawé

tuseylásfonká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -iá sokudas


QR Code
QR Code tusfi_a (generated for current page)