Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusirendawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusirendawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir sirendaf ik loon sirendaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.si.rɛn.da.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir vermeil, se colorer de vermeil

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

SIRENDA

Zaeya (radical)

TUSIRENDAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusirendawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusirendawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusirendawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tusirendawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusirendawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusirendawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusirendawev

Tegisa trenda

tusirendawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusirendaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusirendaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusirendaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tusirendaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusirendaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusirendaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusirendaweyev

Tegisa- trenda

tusirendaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusirendaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusirendawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusirendaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tusirendawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusirendawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusirendaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusirendawetev

Tegisa trenda

tusirendawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusirendátusivaká

siputésitú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tusirendaw_e (generated for current page)