Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusoregrawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusoregrawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir soregraf ik loon soregraf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.so.rɛg.ra.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir difforme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

SOREGRA

Zaeya (radical)

TUSOREGRAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusoregrawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusoregrawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusoregrawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tusoregrawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusoregrawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusoregrawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusoregrawev

Tegisa trenda

tusoregrawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusoregraweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusoregraweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusoregraweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tusoregraweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusoregraweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusoregraweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusoregraweyev

Tegisa- trenda

tusoregraweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusoregraweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusoregrawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusoregraweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tusoregrawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusoregrawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusoregraweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusoregrawetev

Tegisa trenda

tusoregrawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusoregrátusposá

soredásorgú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tusoregraw_e (generated for current page)