Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tusuxawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tusuxawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir suxaf ik loon suxaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.su.xa.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se creuser, devenir creux

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

SUXA

Zaeya (radical)

TUSUXAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusuxawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusuxawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusuxawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tusuxawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusuxawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusuxawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusuxawev

Tegisa trenda

tusuxawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusuxaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusuxaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusuxaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tusuxaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusuxaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusuxaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusuxaweyev

Tegisa- trenda

tusuxaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tusuxaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tusuxawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tusuxaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tusuxawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tusuxawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tusuxaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tusuxawetev

Tegisa trenda

tusuxawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusuxarataf

suterotúsuxawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tusuxaw_e (generated for current page)