Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutcuná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutcuná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va tcunuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir tcunaf ik loon tcunaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.t.ʃu.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : frapper d'infirmité

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TCUNA

Zaeya (radical)

TUTCUNA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutcuná

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutcunal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutcunar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutcunat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutcunac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutcunad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutcunav

Tegisa trenda

tutcunas

Levgasa trenda

tutcunan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutcunayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutcunayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutcunayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutcunayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutcunayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutcunayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutcunayav

Tegisa- trenda

tutcunayas

Levgasa trenda

tutcunayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutcunatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutcunatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutcunatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutcunatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutcunatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutcunatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutcunatav

Tegisa trenda

tutcunatas

Levgasa trenda

tutcunatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tcunútcunke

tcumivégritcurtá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ná sokudas


QR Code
QR Code tutcun_a (generated for current page)