Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutená


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutená ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.te.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : cessar
  • danmarkava : ophøre
  • germanava : aufhören
  • englava : cease (to)
  • espanava : cesar
  • suomiava : lakata
  • francava : cesser, arrêter, faire cesser
  • magyarava : megszűnik
  • italiava : cessare
  • nederlandava : aflaten
  • polskava : przestać
  • portugalava : cessar
  • romaniava : înceta

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TUTENA

Zaeya (radical)

TUTENA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutená

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutenal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutenar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutenat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutenac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutenad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutenav

Tegisa trenda

tutenas

Levgasa trenda

tutenan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutenayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutenayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutenayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutenayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutenayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutenayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutenayav

Tegisa- trenda

tutenayas

Levgasa trenda

tutenayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutenatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutenatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutenatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutenatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutenatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutenatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutenatav

Tegisa trenda

tutenatas

Levgasa trenda

tutenatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tutcátuvel

tutcátuvelá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | HU kalav- | IT kalav- | NL kalav- | PL kalav- | PT kalav- | RO kalav- | -ná sokudas


QR Code
QR Code tuten_a (generated for current page)