Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutewilá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutewilá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va tewiluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir tewilaf ik loon tewilaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.te.wi.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : saboter, rendre défectueux

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TEWILA

Zaeya (radical)

TUTEWILA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutewilá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutewilal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutewilar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutewilat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutewilac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutewilad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutewilav

Tegisa trenda

tutewilas

Levgasa trenda

tutewilan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutewilayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutewilayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutewilayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutewilayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutewilayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutewilayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutewilayav

Tegisa- trenda

tutewilayas

Levgasa trenda

tutewilayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutewilatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutewilatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutewilatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutewilatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutewilatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutewilatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutewilatav

Tegisa trenda

tutewilatas

Levgasa trenda

tutewilatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tewilucatutewilara

tevteváteyá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tutewil_a (generated for current page)