Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutinawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutinawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir tinaf ik loon tinaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ti.na.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir caduc

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TINA

Zaeya (radical)

TUTINAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutinawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutinawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tutinawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tutinawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tutinawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutinawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutinawev

Tegisa trenda

tutinawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutinaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutinaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tutinaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tutinaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tutinaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutinaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutinaweyev

Tegisa- trenda

tutinaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutinaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutinawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tutinaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tutinawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tutinawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutinaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutinawetev

Tegisa trenda

tutinawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tutinátiné

tildewétingé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tutinaw_e (generated for current page)