Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutrená


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutrená ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va trenuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir trenaf ik loon trenaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.t.re.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre continu, mettre en continuité

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TRENA

Zaeya (radical)

TUTRENA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutrená

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutrenal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutrenar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutrenat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutrenac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutrenad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutrenav

Tegisa trenda

tutrenas

Levgasa trenda

tutrenan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutrenayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutrenayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutrenayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutrenayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutrenayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutrenayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutrenayav

Tegisa- trenda

tutrenayas

Levgasa trenda

tutrenayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutrenatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutrenatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutrenatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutrenatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutrenatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutrenatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutrenatav

Tegisa trenda

tutrenatas

Levgasa trenda

tutrenatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

trenucatrená

gritrenátresé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ná sokudas


QR Code
QR Code tutren_a (generated for current page)