Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutubizá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutubizá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va tubizuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir tubizaf ik loon tubizaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.tu.bi.'za\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : suspecter, tenir pour suspect

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TUBIZA

Zaeya (radical)

TUTUBIZA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutubizá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutubizal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutubizar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutubizat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutubizac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutubizad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutubizav

Tegisa trenda

tutubizas

Levgasa trenda

tutubizan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutubizayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutubizayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutubizayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutubizayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutubizayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutubizayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutubizayav

Tegisa- trenda

tutubizayas

Levgasa trenda

tutubizayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutubizatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutubizatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutubizatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutubizatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutubizatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutubizatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutubizatav

Tegisa trenda

tutubizatas

Levgasa trenda

tutubizatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tubizucatutubizara

gritubizátugriilká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -zá sokudas


QR Code
QR Code tutubiz_a (generated for current page)