Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuugawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuugawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir ugaf ik loon ugaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.u.ga.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se matérialiser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

UGA

Zaeya (radical)

TUUGAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuugawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuugawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuugawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuugawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuugawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuugawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuugawev

Tegisa trenda

tuugawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuugaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuugaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuugaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuugaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuugaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuugaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuugaweyev

Tegisa- trenda

tuugaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuugaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuugawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuugaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuugawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuugawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuugaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuugawetev

Tegisa trenda

tuugawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuugaratuukeá

udutúugalzé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuugaw_e (generated for current page)