Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuuziá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuuziá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va uziuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir uzif ik loon uzif.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.u.zi.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre contigu, mettre en contigüité

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

UZIA

Zaeya (radical)

TUUZIA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuuziá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuuzial

3-eaf ilkom T-

(in)

tuuziar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuuziat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuuziac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuuziad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuuziav

Tegisa trenda

tuuzias

Levgasa trenda

tuuzian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuuziayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuuziayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuuziayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuuziayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuuziayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuuziayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuuziayav

Tegisa- trenda

tuuziayas

Levgasa trenda

tuuziayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuuziatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuuziatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuuziatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuuziatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuuziatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuuziatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuuziatav

Tegisa trenda

tuuziatas

Levgasa trenda

tuuziatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuurmaratuvá

griuziágrivá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -iá sokudas


QR Code
QR Code tuuzi_a (generated for current page)