Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuvaleá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuvaleá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va valeuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir valeaf ik loon valeaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.va.le.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : contenter, satisfaire

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VALEA

Zaeya (radical)

TUVALEA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvaleá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvaleal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvalear

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvaleat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvaleac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvalead

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvaleav

Tegisa trenda

tuvaleas

Levgasa trenda

tuvalean

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvaleayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvaleayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvaleayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvaleayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvaleayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvaleayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvaleayav

Tegisa- trenda

tuvaleayas

Levgasa trenda

tuvaleayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvaleatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvaleatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvaleatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvaleatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvaleatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvaleatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvaleatav

Tegisa trenda

tuvaleatas

Levgasa trenda

tuvaleatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuvaweratuvaleara

valdigávaltá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -eá sokudas


QR Code
QR Code tuvale_a (generated for current page)