Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuvará


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuvará ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va varuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir varaf ik loon varaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.va.'ra\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : compléter, rendre complet

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VARA

Zaeya (radical)

TUVARA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvará

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvaral

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvarar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvarat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvarac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvarad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvarav

Tegisa trenda

tuvaras

Levgasa trenda

tuvaran

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvarayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvarayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvarayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvarayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvarayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvarayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvarayav

Tegisa- trenda

tuvarayas

Levgasa trenda

tuvarayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvaratá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvaratal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvaratar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvaratat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvaratac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvaratad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvaratav

Tegisa trenda

tuvaratas

Levgasa trenda

tuvaratan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuvalearatuvarara

vapeyávarbá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rá sokudas


QR Code
QR Code tuvar_a (generated for current page)