Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuvawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuvawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir vaf ik loon vaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.va.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'épaissir

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

VA

Zaeya (radical)

TUVAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvawev

Tegisa trenda

tuvawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvaweyev

Tegisa- trenda

tuvaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvawetev

Tegisa trenda

tuvawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuvátuvawera

uzertawévagrablé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuvaw_e (generated for current page)