Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuvestá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuvestá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va vestuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir vestaf ik loon vestaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.vɛs.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : minimiser, rendre anodin

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VESTA

Zaeya (radical)

TUVESTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvestá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvestal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvestar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvestat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvestac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvestad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvestav

Tegisa trenda

tuvestas

Levgasa trenda

tuvestan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvestayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvestayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvestayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvestayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvestayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvestayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvestayav

Tegisa- trenda

tuvestayas

Levgasa trenda

tuvestayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvestatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvestatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvestatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvestatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvestatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvestatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvestatav

Tegisa trenda

tuvestatas

Levgasa trenda

tuvestatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuvertaratuvestara

vesegávestá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -stá sokudas


QR Code
QR Code tuvest_a (generated for current page)