Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuwalvedeyá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuwalvedeyá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va walvedeyuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir walvedeyaf ik loon walvedeyaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.wal.ve.de.'ja\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : internationaliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

WALVEDEYA

Zaeya (radical)

TUWALVEDEYA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwalvedeyá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwalvedeyal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwalvedeyar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwalvedeyat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwalvedeyac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwalvedeyad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwalvedeyav

Tegisa trenda

tuwalvedeyas

Levgasa trenda

tuwalvedeyan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwalvedeyayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwalvedeyayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwalvedeyayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwalvedeyayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwalvedeyayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwalvedeyayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwalvedeyayav

Tegisa- trenda

tuwalvedeyayas

Levgasa trenda

tuwalvedeyayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwalvedeyatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwalvedeyatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwalvedeyatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwalvedeyatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwalvedeyatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwalvedeyatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwalvedeyatav

Tegisa trenda

tuwalvedeyatas

Levgasa trenda

tuwalvedeyatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuwadaratuwalvedeyara

waltrakúwalvilá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -yá sokudas


QR Code
QR Code tuwalvedey_a (generated for current page)