Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuwideyá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuwideyá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va wideyuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir wideyaf ik loon wideyaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.wi.de.'ja\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : admettre à la citoyenneté

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

WIDEYA

Zaeya (radical)

TUWIDEYA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwideyá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwideyal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwideyar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwideyat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwideyac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwideyad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwideyav

Tegisa trenda

tuwideyas

Levgasa trenda

tuwideyan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwideyayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwideyayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwideyayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwideyayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwideyayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwideyayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwideyayav

Tegisa- trenda

tuwideyayas

Levgasa trenda

tuwideyayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwideyatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwideyatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwideyatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwideyatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwideyatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwideyatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwideyatav

Tegisa trenda

tuwideyatas

Levgasa trenda

tuwideyatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuwiaratuwideyara

griwideyátuwidlá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -yá sokudas


QR Code
QR Code tuwidey_a (generated for current page)