Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuwinugá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuwinugá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va winuguca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir winugaf ik loon winugaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.wi.nu.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : officialiser, rendre officiel

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

WINUGA

Zaeya (radical)

TUWINUGA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwinugá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwinugal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwinugar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwinugat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwinugac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwinugad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwinugav

Tegisa trenda

tuwinugas

Levgasa trenda

tuwinugan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwinugayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwinugayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwinugayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwinugayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwinugayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwinugayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwinugayav

Tegisa- trenda

tuwinugayas

Levgasa trenda

tuwinugayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwinugatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwinugatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwinugatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwinugatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwinugatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwinugatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwinugatav

Tegisa trenda

tuwinugatas

Levgasa trenda

tuwinugatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuwidlaratuwinugara

wingúwipité

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -gá sokudas


QR Code
QR Code tuwinug_a (generated for current page)