Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuyicá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuyicá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va yicuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir yicaf ik loon yicaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ji.'ʃa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : infecter, contaminer, souiller

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

YICA

Zaeya (radical)

TUYICA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyicá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyical

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyicar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyicat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyicac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyicad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyicav

Tegisa trenda

tuyicas

Levgasa trenda

tuyican

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyicayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyicayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyicayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyicayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyicayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyicayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyicayav

Tegisa- trenda

tuyicayas

Levgasa trenda

tuyicayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuyicatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuyicatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuyicatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuyicatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuyicatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuyicatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuyicatav

Tegisa trenda

tuyicatas

Levgasa trenda

tuyicatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuyavawétuyicara

yezváyofté

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -cá sokudas


QR Code
QR Code tuyic_a (generated for current page)