Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuzioná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuzioná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va zionuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir zionaf ik loon zionaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.zi.o.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : salir, souiller, rendre sale

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ZIONA

Zaeya (radical)

TUZIONA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzioná

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzional

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzionar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzionat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzionac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzionad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzionav

Tegisa trenda

tuzionas

Levgasa trenda

tuzionan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzionayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzionayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzionayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzionayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzionayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzionayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzionayav

Tegisa- trenda

tuzionayas

Levgasa trenda

tuzionayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzionatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzionatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzionatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzionatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzionatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzionatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzionatav

Tegisa trenda

tuzionatas

Levgasa trenda

tuzionatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuzijnaratuzionawé

zinulázirsé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ná sokudas


QR Code
QR Code tuzion_a (generated for current page)