Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tweriesí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tweriesí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \twe.ri.e.'si\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire tomber en léthargie, en torpeur

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TWERIE

Zaeya (radical)

TWERIESI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-sí

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tweriesí

2-eaf ilkom T-

(rin)

tweriesil

3-eaf ilkom T-

(in)

tweriesir

1-eaf ilkom K-

(min)

tweriesit

2-eaf ilkom K-

(win)

tweriesic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tweriesid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tweriesiv

Tegisa trenda

tweriesis

Levgasa trenda

tweriesin

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tweriesiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

tweriesiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

tweriesiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

tweriesiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

tweriesiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tweriesiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tweriesiyiv

Tegisa- trenda

tweriesiyis

Levgasa trenda

tweriesiyin

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tweriesití

2-eaf ilkom T-

(rin)

tweriesitil

3-eaf ilkom T-

(in)

tweriesitir

1-eaf ilkom K-

(min)

tweriesitit

2-eaf ilkom K-

(win)

tweriesitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tweriesitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tweriesitiv

Tegisa trenda

tweriesitis

Levgasa trenda

tweriesitin

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tweriétwern

twamétwerná

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayik

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -sí radimostan | -sí sokudas


QR Code
QR Code tweries_i (generated for current page)