Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Cepité


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Cepité ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ʃe.pi.'te\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : haleter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “Krafol ko nolda vanludevawed ; kotaf kold ton xadafa twawera brener ; bonol kilded, cepited vikizad ; ise ustapa ke diremstasik dun ermitar, kotliz tixuler, webokaweson is gritanameweson dum tiguafe perake, is levgon fezason va kon kurd bam atcewes lev l” (Guy de Maupassant ~ Cwekfixuya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Elisabeth Rovall : “Lorara koe dolpaxo vanpir iyeptara viele Fitzpatrick W ye do kadimon Holohan W ye cepitese ko olkoba iper.” (James Joyce ~ Lana gadikya ~ malenglav- 2015) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

CEPITE

Zaeya (radical)

CEPITE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

cepité

2-eaf ilkom T-

(rin)

cepitel

3-eaf ilkom T-

(in)

cepiter

1-eaf ilkom K-

(min)

cepitet

2-eaf ilkom K-

(win)

cepitec

3-eaf ilkom K-

(sin)

cepited

4-eaf ilkom K-

(cin)

cepitev

Tegisa trenda

cepites

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

cepiteyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

cepiteyel

3-eaf ilkom T-

(in)

cepiteyer

1-eaf ilkom K-

(min)

cepiteyet

2-eaf ilkom K-

(win)

cepiteyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

cepiteyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

cepiteyev

Tegisa- trenda

cepiteyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

cepiteté

2-eaf ilkom T-

(rin)

cepitetel

3-eaf ilkom T-

(in)

cepiteter

1-eaf ilkom K-

(min)

cepitetet

2-eaf ilkom K-

(win)

cepitetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

cepiteted

4-eaf ilkom K-

(cin)

cepitetev

Tegisa trenda

cepitetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

cepitacepitesí

celéciondawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : altowica

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -té sokudas


QR Code
QR Code cepit_e (generated for current page)