Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Ciondawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Ciondawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ʃi.ɔn.da.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'exténuer, devenir exténué

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2006

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

CIONDA

Zaeya (radical)

CIONDAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ciondawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ciondawel

3-eaf ilkom T-

(in)

ciondawer

1-eaf ilkom K-

(min)

ciondawet

2-eaf ilkom K-

(win)

ciondawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ciondawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ciondawev

Tegisa trenda

ciondawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ciondaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

ciondaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

ciondaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

ciondaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

ciondaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ciondaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

ciondaweyev

Tegisa- trenda

ciondaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

ciondaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

ciondawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

ciondaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

ciondawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

ciondawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

ciondaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

ciondawetev

Tegisa trenda

ciondawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

ciondaraciondawera

cepitécobalé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code ciondaw_e (generated for current page)