Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimjoá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimjoá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dim.ʒo.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : reformer, reconstituer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIMJOA

Zaeya (radical)

DIMJOA

Abduosta (prefix)

dim-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimjoá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimjoal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimjoar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimjoat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimjoac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimjoad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimjoav

Tegisa trenda

dimjoas

Levgasa trenda

dimjoan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimjoayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimjoayal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimjoayar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimjoayat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimjoayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimjoayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimjoayav

Tegisa- trenda

dimjoayas

Levgasa trenda

dimjoayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimjoatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimjoatal

3-eaf ilkom T-

(in)

dimjoatar

1-eaf ilkom K-

(min)

dimjoatat

2-eaf ilkom K-

(win)

dimjoatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimjoatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimjoatav

Tegisa trenda

dimjoatas

Levgasa trenda

dimjoatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimirutádimkalí

dimirutádimkalí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | dim- abduostan | -oá sokudas


QR Code
QR Code dimjo_a (generated for current page)