Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dimkalí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dimkalí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \dim.ka.'li\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se rétracter sur, revenir sur

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “vexe deona vumeltaweyer, aze ton lodilifa puda miledje ben kutcalava abici fianni wan jebraweyer, in vanion dimkaliyir : ?” (Octave Mirbeau ~ Pone ke mawakwikya ~ malfrancav- 2012) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIMKALI

Zaeya (radical)

DIMKALI

Abduosta (prefix)

dim-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimkalí

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimkalil

3-eaf ilkom T-

(in)

dimkalir

1-eaf ilkom K-

(min)

dimkalit

2-eaf ilkom K-

(win)

dimkalic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimkalid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimkaliv

Tegisa trenda

dimkalis

Levgasa trenda

dimkalin

Tuvar- trenda

dimkalimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimkaliyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimkaliyil

3-eaf ilkom T-

(in)

dimkaliyir

1-eaf ilkom K-

(min)

dimkaliyit

2-eaf ilkom K-

(win)

dimkaliyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimkaliyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimkaliyiv

Tegisa- trenda

dimkaliyis

Levgasa trenda

dimkaliyin

Tuvar- trenda

dimkaliyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dimkalití

2-eaf ilkom T-

(rin)

dimkalitil

3-eaf ilkom T-

(in)

dimkalitir

1-eaf ilkom K-

(min)

dimkalitit

2-eaf ilkom K-

(win)

dimkalitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dimkalitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dimkalitiv

Tegisa trenda

dimkalitis

Levgasa trenda

dimkalitin

Tuvar- trenda

dimkalitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dimjoádimkazawá

dimjoádimkazawá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | dim- abduostan | -lí sokudas


QR Code
QR Code dimkal_i (generated for current page)