Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Disukedá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Disukedá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \di.su.ke.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : regarder de temps à autre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DISUKEDA

Zaeya (radical)

DISUKEDA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

disukedá

2-eaf ilkom T-

(rin)

disukedal

3-eaf ilkom T-

(in)

disukedar

1-eaf ilkom K-

(min)

disukedat

2-eaf ilkom K-

(win)

disukedac

3-eaf ilkom K-

(sin)

disukedad

4-eaf ilkom K-

(cin)

disukedav

Tegisa trenda

disukedas

Levgasa trenda

disukedan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

disukedayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

disukedayal

3-eaf ilkom T-

(in)

disukedayar

1-eaf ilkom K-

(min)

disukedayat

2-eaf ilkom K-

(win)

disukedayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

disukedayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

disukedayav

Tegisa- trenda

disukedayas

Levgasa trenda

disukedayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

disukedatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

disukedatal

3-eaf ilkom T-

(in)

disukedatar

1-eaf ilkom K-

(min)

disukedatat

2-eaf ilkom K-

(win)

disukedatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

disukedatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

disukedatav

Tegisa trenda

disukedatas

Levgasa trenda

disukedatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

disukeradisukexa

disukéditsá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf pestaleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code disuked_a (generated for current page)