Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/8/82c4ba42f21c393095587aa544cffa8b.metadata failed


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevdisuké


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevdisuké ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.di.su.'ke\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : regarder malgré les interdictions

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Abdoulaye Coulibaly : “Va in atayason, Narmol va krapol ve kevdisukeyer Ve modisukeyer aze ve kaliyir : « Krapol jiomaik, Va bata bagera wil !” (Ayoltafa kuda ~ Tel Rotik ~ malbamanav- 2008) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Xantaza va ravlem  Xantaza (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVDISUKE

Zaeya (radical)

KEVDISUKE

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevdisuké

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevdisukel

3-eaf ilkom T-

(in)

kevdisuker

1-eaf ilkom K-

(min)

kevdisuket

2-eaf ilkom K-

(win)

kevdisukec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevdisuked

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevdisukev

Tegisa trenda

kevdisukes

Levgasa trenda

kevdisuken

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevdisukeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevdisukeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kevdisukeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kevdisukeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kevdisukeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevdisukeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevdisukeyev

Tegisa- trenda

kevdisukeyes

Levgasa trenda

kevdisukeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevdisuketé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevdisuketel

3-eaf ilkom T-

(in)

kevdisuketer

1-eaf ilkom K-

(min)

kevdisuketet

2-eaf ilkom K-

(win)

kevdisuketec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevdisuketed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevdisuketev

Tegisa trenda

kevdisuketes

Levgasa trenda

kevdisuketen

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevdinékevdodé

kevdinékevdodé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf pestaleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -ké sokudas


QR Code
QR Code kevdisuk_e (generated for current page)