Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Divjupá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Divjupá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \div.ʒu.'pa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : emmener, mener au dehors

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DIVJUPA

Zaeya (radical)

DIVJUPA

Abduosta (prefix)

div-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divjupá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divjupal

3-eaf ilkom T-

(in)

divjupar

1-eaf ilkom K-

(min)

divjupat

2-eaf ilkom K-

(win)

divjupac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divjupad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divjupav

Tegisa trenda

divjupas

Levgasa trenda

divjupan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divjupayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divjupayal

3-eaf ilkom T-

(in)

divjupayar

1-eaf ilkom K-

(min)

divjupayat

2-eaf ilkom K-

(win)

divjupayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divjupayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divjupayav

Tegisa- trenda

divjupayas

Levgasa trenda

divjupayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

divjupatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

divjupatal

3-eaf ilkom T-

(in)

divjupatar

1-eaf ilkom K-

(min)

divjupatat

2-eaf ilkom K-

(win)

divjupatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

divjupatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

divjupatav

Tegisa trenda

divjupatas

Levgasa trenda

divjupatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

divimpádivkabú

divimpádivkabú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | div- abduostan | -pá sokudas


QR Code
QR Code divjup_a (generated for current page)