Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dodubié


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dodubié ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.du.bi.'e\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : voler en bande

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DODUBIE

Zaeya (radical)

DODUBIE

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dodubié

2-eaf ilkom T-

(rin)

dodubiel

3-eaf ilkom T-

(in)

dodubier

1-eaf ilkom K-

(min)

dodubiet

2-eaf ilkom K-

(win)

dodubiec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dodubied

4-eaf ilkom K-

(cin)

dodubiev

Tegisa trenda

dodubies

Levgasa trenda

dodubien

Tuvar- trenda

dodubiemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dodubieyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dodubieyel

3-eaf ilkom T-

(in)

dodubieyer

1-eaf ilkom K-

(min)

dodubieyet

2-eaf ilkom K-

(win)

dodubieyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dodubieyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

dodubieyev

Tegisa- trenda

dodubieyes

Levgasa trenda

dodubieyen

Tuvar- trenda

dodubieyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dodubieté

2-eaf ilkom T-

(rin)

dodubietel

3-eaf ilkom T-

(in)

dodubieter

1-eaf ilkom K-

(min)

dodubietet

2-eaf ilkom K-

(win)

dodubietec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dodubieted

4-eaf ilkom K-

(cin)

dodubietev

Tegisa trenda

dodubietes

Levgasa trenda

dodubieten

Tuvar- trenda

dodubietemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dodolédodulzé

dodolédodulzé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | do- abduostan | -ié sokudas


QR Code
QR Code dodubi_e (generated for current page)