Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dodulzé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dodulzé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.dul.'ze\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : répondre avec d'autres

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Batse aguntanik moe ventadatca ; sin pu danka ke onasik sumuon dodulzed Moe domega ayikya va sint belcad ; ayikye moe bira tigid.” (Louise Michel ~ Yona kanakafa vunda isu alaakaca ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DODULZE

Zaeya (radical)

DODULZE

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dodulzé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dodulzel

3-eaf ilkom T-

(in)

dodulzer

1-eaf ilkom K-

(min)

dodulzet

2-eaf ilkom K-

(win)

dodulzec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dodulzed

4-eaf ilkom K-

(cin)

dodulzev

Tegisa trenda

dodulzes

Levgasa trenda

dodulzen

Tuvar- trenda

dodulzemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dodulzeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

dodulzeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

dodulzeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

dodulzeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

dodulzeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dodulzeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

dodulzeyev

Tegisa- trenda

dodulzeyes

Levgasa trenda

dodulzeyen

Tuvar- trenda

dodulzeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dodulzeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

dodulzetel

3-eaf ilkom T-

(in)

dodulzeter

1-eaf ilkom K-

(min)

dodulzetet

2-eaf ilkom K-

(win)

dodulzetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

dodulzeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

dodulzetev

Tegisa trenda

dodulzetes

Levgasa trenda

dodulzeten

Tuvar- trenda

dodulzetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

dodubiédoebgá

dodubiédoebgá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | do- abduostan | -lzé sokudas


QR Code
QR Code dodulz_e (generated for current page)