Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Gracé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Gracé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Me tigí koe mei drume

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \gra.'ʃe\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • englava : to absent oneself from
  • espanava : ausentarse
  • francava : manquer à, s'absenter de
  • italiava : assentarsi

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Daniel Frot : “Ine bak batyon viel va sin al graceyer inu grupeyer.” (Albert Camus ~ Emudenik ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Bruno Cordelier : “kire batinde vultec mewison da kontel gracer kotviele va groyontine moolanic !” (Louise Michel ~ Yona kanakafa vunda isu alaakaca ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa
  • Elisabeth Rovall : “Tanoy imiz graceyer empayan ko inaf ast.” (Victor Hugo ~ Claude Gueux ( Claude Jastrik ) ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa
  • Luce Vergneaux : “Ixam va divak atoeyé vey ara ewavamamxa. Bam impavantayá da munestiko va gola gracer.” (Ticak Ke Barcouda ~ 2017) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GRACE

Zaeya (radical)

GRACE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

gracé

2-eaf ilkom T-

(rin)

gracel

3-eaf ilkom T-

(in)

gracer

1-eaf ilkom K-

(min)

gracet

2-eaf ilkom K-

(win)

gracec

3-eaf ilkom K-

(sin)

graced

4-eaf ilkom K-

(cin)

gracev

Tegisa trenda

graces

Levgasa trenda

gracen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

graceyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

graceyel

3-eaf ilkom T-

(in)

graceyer

1-eaf ilkom K-

(min)

graceyet

2-eaf ilkom K-

(win)

graceyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

graceyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

graceyev

Tegisa- trenda

graceyes

Levgasa trenda

graceyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

graceté

2-eaf ilkom T-

(rin)

gracetel

3-eaf ilkom T-

(in)

graceter

1-eaf ilkom K-

(min)

gracetet

2-eaf ilkom K-

(win)

gracetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

graceted

4-eaf ilkom K-

(cin)

gracetev

Tegisa trenda

gracetes

Levgasa trenda

graceten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

gracaragracira

grabomgracoxa

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | EN kalav- | ES kalav- | IT kalav- | -cé sokudas


QR Code
QR Code grac_e (generated for current page)