Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaiktavé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaiktavé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.ta.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : enseigner (des choses secrètes)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKTAVE

Zaeya (radical)

KAIKTAVE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiktavé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiktavel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiktaver

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiktavet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiktavec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiktaved

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiktavev

Tegisa trenda

kaiktaves

Levgasa trenda

kaiktaven

Tuvar- trenda

kaiktavemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiktaveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiktaveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiktaveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiktaveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiktaveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiktaveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiktaveyev

Tegisa- trenda

kaiktaveyes

Levgasa trenda

kaiktaveyen

Tuvar- trenda

kaiktaveyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaiktaveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaiktavetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaiktaveter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaiktavetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaiktavetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaiktaveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaiktavetev

Tegisa trenda

kaiktavetes

Levgasa trenda

kaiktaveten

Tuvar- trenda

kaiktavetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaiktaplekúkaiktazuká

kaiktaplekúkaiktazuká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -vé sokudas


QR Code
QR Code kaiktav_e (generated for current page)