Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaltavé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaltavé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.ta.'ve\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : enseigner à fond, en totalité

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALTAVE

Zaeya (radical)

KALTAVE

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaltavé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaltavel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaltaver

1-eaf ilkom K-

(min)

kaltavet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaltavec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaltaved

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaltavev

Tegisa trenda

kaltaves

Levgasa trenda

kaltaven

Tuvar- trenda

kaltavemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaltaveyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaltaveyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaltaveyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaltaveyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaltaveyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaltaveyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaltaveyev

Tegisa- trenda

kaltaveyes

Levgasa trenda

kaltaveyen

Tuvar- trenda

kaltaveyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaltaveté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaltavetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaltaveter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaltavetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaltavetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaltaveted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaltavetev

Tegisa trenda

kaltavetes

Levgasa trenda

kaltaveten

Tuvar- trenda

kaltavetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaltaplekúkaltciné

kaltaplekúkaltciné

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -vé sokudas


QR Code
QR Code kaltav_e (generated for current page)