Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalcoé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalcoé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.ʃo.'e\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : tromper complètement, de bout en bout

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALCOE

Zaeya (radical)

KALCOE

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalcoé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalcoel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalcoer

1-eaf ilkom K-

(min)

kalcoet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalcoec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalcoed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalcoev

Tegisa trenda

kalcoes

Levgasa trenda

kalcoen

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalcoeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalcoeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalcoeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kalcoeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalcoeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalcoeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalcoeyev

Tegisa- trenda

kalcoeyes

Levgasa trenda

kalcoeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalcoeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalcoetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalcoeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kalcoetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalcoetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalcoeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalcoetev

Tegisa trenda

kalcoetes

Levgasa trenda

kalcoeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalcenkákaldafú

kalcenkákaldafú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -oé sokudas


QR Code
QR Code kalco_e (generated for current page)