Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaldulzé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaldulzé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.dul.'ze\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : répondre complètement, à fond

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALDULZE

Zaeya (radical)

KALDULZE

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaldulzé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaldulzel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaldulzer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaldulzet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaldulzec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaldulzed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaldulzev

Tegisa trenda

kaldulzes

Levgasa trenda

kaldulzen

Tuvar- trenda

kaldulzemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaldulzeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaldulzeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaldulzeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaldulzeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaldulzeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaldulzeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaldulzeyev

Tegisa- trenda

kaldulzeyes

Levgasa trenda

kaldulzeyen

Tuvar- trenda

kaldulzeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaldulzeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaldulzetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaldulzeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaldulzetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaldulzetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaldulzeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaldulzetev

Tegisa trenda

kaldulzetes

Levgasa trenda

kaldulzeten

Tuvar- trenda

kaldulzetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaldubiékaldunú

kaldubiékalebgá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -lzé sokudas


QR Code
QR Code kaldulz_e (generated for current page)