Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Keyaksé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Keyaksé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ke.jak.'se\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : discuter de, s'entretenir de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Staren Fetcey : “Va bata abdikurera gu ine al KEYAKSÉ va drikuca ke tizafa rekiera ta vaon kojoara al nedí, is va dere rinaf mozeem wetce gadikye is surimara ke rinafa erba isu nikeem sedme malyerot is roka.” (Molière ~ Nyagaceem ke Scapin ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa
  • Elisabeth Rovall : “Tire, sin va geja keyaksed Virnaca ke preussenik zo pwaded, vox dere yona budaca ke francik ; ise kotbat otcesik va takreluca ke artan brudir.” (Guy de Maupassant ~ Cwekfixuya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEYAKSE

Zaeya (radical)

KEYAKSE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

keyaksé

2-eaf ilkom T-

(rin)

keyaksel

3-eaf ilkom T-

(in)

keyakser

1-eaf ilkom K-

(min)

keyakset

2-eaf ilkom K-

(win)

keyaksec

3-eaf ilkom K-

(sin)

keyaksed

4-eaf ilkom K-

(cin)

keyaksev

Tegisa trenda

keyakses

Levgasa trenda

keyaksen

Tuvar- trenda

keyaksemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

keyakseyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

keyakseyel

3-eaf ilkom T-

(in)

keyakseyer

1-eaf ilkom K-

(min)

keyakseyet

2-eaf ilkom K-

(win)

keyakseyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

keyakseyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

keyakseyev

Tegisa- trenda

keyakseyes

Levgasa trenda

keyakseyen

Tuvar- trenda

keyakseyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

keyakseté

2-eaf ilkom T-

(rin)

keyaksetel

3-eaf ilkom T-

(in)

keyakseter

1-eaf ilkom K-

(min)

keyaksetet

2-eaf ilkom K-

(win)

keyaksetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

keyakseted

4-eaf ilkom K-

(cin)

keyaksetev

Tegisa trenda

keyaksetes

Levgasa trenda

keyakseten

Tuvar- trenda

keyaksetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

keyaxakeyaksera

keyákeyú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -ksé sokudas


QR Code
QR Code keyaks_e (generated for current page)