Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Koerudá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Koerudá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.e.ru.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : interviewer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOERUDA

Zaeya (radical)

KOERUDA

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koerudá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koerudal

3-eaf ilkom T-

(in)

koerudar

1-eaf ilkom K-

(min)

koerudat

2-eaf ilkom K-

(win)

koerudac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koerudad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koerudav

Tegisa trenda

koerudas

Levgasa trenda

koerudan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koerudayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koerudayal

3-eaf ilkom T-

(in)

koerudayar

1-eaf ilkom K-

(min)

koerudayat

2-eaf ilkom K-

(win)

koerudayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koerudayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koerudayav

Tegisa- trenda

koerudayas

Levgasa trenda

koerudayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

koerudatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

koerudatal

3-eaf ilkom T-

(in)

koerudatar

1-eaf ilkom K-

(min)

koerudatat

2-eaf ilkom K-

(win)

koerudatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

koerudatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

koerudatav

Tegisa trenda

koerudatas

Levgasa trenda

koerudatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

koerúkoerudanik

koerúkoezbá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayik

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code koerud_a (generated for current page)