Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kuljé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kuljé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kul.'ʒe\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : concerter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Kaikeon, ikorik va sint kuljeyed ; kiblayason va intyon lorotik gu okilik az abdiplekuson da vaon di vegeyed ; yolt ke bat toloy okilik tiyid Dja (takarbesiki) is Paime (awalk).” (Louise Michel ~ Yona kanakafa vunda isu alaakaca ~ malfrancav- 2006/2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KULJE

Zaeya (radical)

KULJE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kuljé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kuljel

3-eaf ilkom T-

(in)

kuljer

1-eaf ilkom K-

(min)

kuljet

2-eaf ilkom K-

(win)

kuljec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kuljed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kuljev

Tegisa trenda

kuljes

Levgasa trenda

kuljen

Tuvar- trenda

kuljemb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kuljeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kuljeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kuljeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kuljeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kuljeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kuljeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kuljeyev

Tegisa- trenda

kuljeyes

Levgasa trenda

kuljeyen

Tuvar- trenda

kuljeyemb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kuljeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kuljetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kuljeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kuljetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kuljetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kuljeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kuljetev

Tegisa trenda

kuljetes

Levgasa trenda

kuljeten

Tuvar- trenda

kuljetemb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kuljakuljera

tukulákulmé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -ljé sokudas


QR Code
QR Code kulj_e (generated for current page)