Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukulá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukulá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kuluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kulaf ik loon kulaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ku.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : enrichir, rendre riche

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KULA

Zaeya (radical)

TUKULA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukulá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukulal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukular

1-eaf ilkom K-

(min)

tukulat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukulac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukulad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukulav

Tegisa trenda

tukulas

Levgasa trenda

tukulan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukulayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukulayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukulayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukulayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukulayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukulayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukulayav

Tegisa- trenda

tukulayas

Levgasa trenda

tukulayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukulatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukulatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukulatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukulatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukulatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukulatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukulatav

Tegisa trenda

tukulatas

Levgasa trenda

tukulatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukubelaratukulara

kujákuljé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tukul_a (generated for current page)