Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tagá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tagá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : convoquer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Laurent Lermigny : “Vexe al tagal enide va drasuyun xiz kosmá : batdume gokalí lize in tigir.” (Maurice Leblanc ~ Smilkxa ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TAGA

Zaeya (radical)

TAGA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tagá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tagal

3-eaf ilkom T-

(in)

tagar

1-eaf ilkom K-

(min)

tagat

2-eaf ilkom K-

(win)

tagac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tagad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tagav

Tegisa trenda

tagas

Levgasa trenda

tagan

Tuvar- trenda

tagamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tagayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tagayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tagayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tagayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tagayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tagayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tagayav

Tegisa- trenda

tagayas

Levgasa trenda

tagayan

Tuvar- trenda

tagayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tagatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tagatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tagatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tagatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tagatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tagatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tagatav

Tegisa trenda

tagatas

Levgasa trenda

tagatan

Tuvar- trenda

tagatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tafútagara

tafútutageltá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -gá sokudas


QR Code
QR Code tag_a (generated for current page)