Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutageltá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutageltá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va tageltuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir tageltaf ik loon tageltaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ta.gɛl.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : justifier, rendre exact

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TAGELTA

Zaeya (radical)

TUTAGELTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutageltá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutageltal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutageltar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutageltat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutageltac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutageltad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutageltav

Tegisa trenda

tutageltas

Levgasa trenda

tutageltan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutageltayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutageltayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutageltayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutageltayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutageltayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutageltayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutageltayav

Tegisa- trenda

tutageltayas

Levgasa trenda

tutageltayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutageltatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutageltatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tutageltatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tutageltatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tutageltatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutageltatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutageltatav

Tegisa trenda

tutageltatas

Levgasa trenda

tutageltatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tageltútutageltara

tagátaibá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ltá sokudas


QR Code
QR Code tutagelt_a (generated for current page)