Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tageltú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tageltú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ta.gɛl.'tu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : pratiquer l'exactitude

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TAGELTU

Zaeya (radical)

TAGELTU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tageltú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tageltul

3-eaf ilkom T-

(in)

tageltur

1-eaf ilkom K-

(min)

tageltut

2-eaf ilkom K-

(win)

tageltuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tageltud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tageltuv

Tegisa trenda

tageltus

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tageltuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tageltuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

tageltuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

tageltuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

tageltuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tageltuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tageltuyuv

Tegisa- trenda

tageltuyus

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tageltutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

tageltutul

3-eaf ilkom T-

(in)

tageltutur

1-eaf ilkom K-

(min)

tageltutut

2-eaf ilkom K-

(win)

tageltutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

tageltutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

tageltutuv

Tegisa trenda

tageltutus

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tageltucatutageltá

tacukútakablagá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : danten mal sorela

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -ú radimostan | -ltú sokudas


QR Code
QR Code tagelt_u (generated for current page)