Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Talgawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Talgawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tal.ga.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se mordre (involont.)

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2006

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TALGA

Zaeya (radical)

TALGAWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgawel

3-eaf ilkom T-

(in)

talgawer

1-eaf ilkom K-

(min)

talgawet

2-eaf ilkom K-

(win)

talgawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgawev

Tegisa trenda

talgawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

talgaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

talgaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

talgaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgaweyev

Tegisa- trenda

talgaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

talgaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

talgawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

talgawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgawetev

Tegisa trenda

talgawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

talgaratalgaks

taladátalgadivpaklá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code talgaw_e (generated for current page)