Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Talgadivpaklá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Talgadivpaklá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tal.ga.div.pak.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : écarter les dents, desserrer les dents

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2007

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TALGADIVPAKLA

Zaeya (radical)

TALGADIVPAKLA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-divpaklá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgadivpaklá

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgadivpaklal

3-eaf ilkom T-

(in)

talgadivpaklar

1-eaf ilkom K-

(min)

talgadivpaklat

2-eaf ilkom K-

(win)

talgadivpaklac

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgadivpaklad

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgadivpaklav

Tegisa trenda

talgadivpaklas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgadivpaklayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgadivpaklayal

3-eaf ilkom T-

(in)

talgadivpaklayar

1-eaf ilkom K-

(min)

talgadivpaklayat

2-eaf ilkom K-

(win)

talgadivpaklayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgadivpaklayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgadivpaklayav

Tegisa- trenda

talgadivpaklayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

talgadivpaklatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

talgadivpaklatal

3-eaf ilkom T-

(in)

talgadivpaklatar

1-eaf ilkom K-

(min)

talgadivpaklatat

2-eaf ilkom K-

(win)

talgadivpaklatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

talgadivpaklatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

talgadivpaklatav

Tegisa trenda

talgadivpaklatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

talgumaratalgadwé

talgawétalgadwé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : altozekaraf M-Gray

Loma : Pestaleraf gray | FR kalav- | -divpaklá radimostan | -klá sokudas


QR Code
QR Code talgadivpakl_a (generated for current page)