Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tazgá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tazgá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Kuranon agié va lustera va koncoba, muxatason pu tela ja iku vedey da vol dotrakú va vanyera

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \taz.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • englava : boycott (to)
  • espanava : boicotear
  • esperantoava : bojkoti
  • francava : boycotter
  • germanava : boykottieren
  • italiava : boicottare
  • magyarava : bojkottál
  • nederlandava : boycotten
  • polskava : bojkotować
  • portugalava : boicotar
  • suomiava : boikotoida
  • sverigava : bojkotta
  • turkava : boykot etmek

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

  • Bat ravlem ba 2019 zo fabduyur. Daretazuk tiyir : tazá.

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TAZGA

Zaeya (radical)

TAZGA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tazgá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tazgal

3-eaf ilkom T-

(in)

tazgar

1-eaf ilkom K-

(min)

tazgat

2-eaf ilkom K-

(win)

tazgac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tazgad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tazgav

Tegisa trenda

tazgas

Levgasa trenda

tazgan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tazgayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tazgayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tazgayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tazgayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tazgayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tazgayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tazgayav

Tegisa- trenda

tazgayas

Levgasa trenda

tazgayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tazgatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tazgatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tazgatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tazgatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tazgatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tazgatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tazgatav

Tegisa trenda

tazgatas

Levgasa trenda

tazgatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tayitazdá

taxátazé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FR kalav- | HU kalav- | NL kalav- | PT kalav- | TR kalav- | -zgá sokudas


QR Code
QR Code tazg_a (generated for current page)