Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tiapudá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tiapudá ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ti.a.pu.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : ronchonner, grommeler

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2014

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TIAPUDA

Zaeya (radical)

TIAPUDA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-dá

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tiapudá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tiapudal

3-eaf ilkom T-

(in)

tiapudar

1-eaf ilkom K-

(min)

tiapudat

2-eaf ilkom K-

(win)

tiapudac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tiapudad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tiapudav

Tegisa trenda

tiapudas

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tiapudayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tiapudayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tiapudayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tiapudayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tiapudayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tiapudayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tiapudayav

Tegisa- trenda

tiapudayas

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tiapudatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tiapudatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tiapudatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tiapudatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tiapudatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tiapudatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tiapudatav

Tegisa trenda

tiapudatas

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tiapútiapura

tiapúticfí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : altotegira

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -dá radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tiapud_a (generated for current page)