Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tittí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tittí ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tt.'ti\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : dégénérer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “« Kotcoba tittir ~ kalir ;~ dare, amidapafa.” (Prosper Mérimée ~ Tamango ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TITTI

Zaeya (radical)

TITTI

Abduosta (prefix)

tit-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tittí

2-eaf ilkom T-

(rin)

tittil

3-eaf ilkom T-

(in)

tittir

1-eaf ilkom K-

(min)

tittit

2-eaf ilkom K-

(win)

tittic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tittid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tittiv

Tegisa trenda

tittis

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tittiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

tittiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

tittiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

tittiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

tittiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tittiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tittiyiv

Tegisa- trenda

tittiyis

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tittití

2-eaf ilkom T-

(rin)

tittitil

3-eaf ilkom T-

(in)

tittitir

1-eaf ilkom K-

(min)

tittitit

2-eaf ilkom K-

(win)

tittitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

tittitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

tittitiv

Tegisa trenda

tittitis

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

titsuratittinaf

titsútixulé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : blirawica

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tit- abduostan | -ttí sokudas


QR Code
QR Code titt_i (generated for current page)