Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tixulé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tixulé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ti.xu.'le\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalava : flirtar
  • germanava : flirten
  • englava : flirt (to)
  • espanava : revolotear
  • suomiava : hakkailla
  • francava : voltiger
  • nederlandava : aan de scharrel zijn
  • portugalava : borboletear

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Elisabeth Rovall : “Krafol ko nolda vanludevawed ; kotaf kold ton xadafa twawera brener ; bonol kilded, cepited, vikizad ; ise ustapa ke diremstasik dun ermitar, kotliz tixuler webokaweson is gritanameweson dum tiguafe perake, is levgon fezason va kon kurd bam atcewes lev l” (Guy de Maupassant ~ Cwekfixuya ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TIXULE

Zaeya (radical)

TIXULE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tixulé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tixulel

3-eaf ilkom T-

(in)

tixuler

1-eaf ilkom K-

(min)

tixulet

2-eaf ilkom K-

(win)

tixulec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tixuled

4-eaf ilkom K-

(cin)

tixulev

Tegisa trenda

tixules

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tixuleyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tixuleyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tixuleyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tixuleyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tixuleyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tixuleyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tixuleyev

Tegisa- trenda

tixuleyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tixuleté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tixuletel

3-eaf ilkom T-

(in)

tixuleter

1-eaf ilkom K-

(min)

tixuletet

2-eaf ilkom K-

(win)

tixuletec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tixuleted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tixuletev

Tegisa trenda

tixuletes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tixolucatixulesí

tittítizú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : ikagray va liziwera

Loma : Pestaleraf gray | CA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | FR kalav- | NL kalav- | PT kalav- | -lé sokudas


QR Code
QR Code tixul_e (generated for current page)